خدمات ما

بهترین دکتر بالون لاغری معده

بهترین دکتر بالن لاغری معده

بهترین دکتر بالون لاغری معده

| بهترین دکتر بالون لاغری معده | قرار دادن بالون داخل معده یک روش کاهش وزن است که شامل قرار دادن یک بالون سیلیکونی پر از نمک در معده شما است. این به شما کمک می کند تا با محدود کردن میزان غذای خود وزن کم کنید و باعث می شود سریعتر احساس سیری کنید. اگر در مورد وزن خود نگرانی دارید و رژیم غذایی و ورزش برای شما کارساز نبوده است، روش بالون داخل معده ممکن است یک گزینه باشد.

که دکتر مهدی احمدیان یکی از دکتر های بالون لاغری معده هستند و به علت دانش و تخصص بالایی که دارند می توانید به مطب ایشان مراجعه کنید. مانند سایر روش های کاهش وزن، بالون داخل معده نیازمند تعهد به یک سبک زندگی سالم تر است. شما باید تغییرات سالم دائمی را در رژیم غذایی خود ایجاد کنید و به طور منظم ورزش کنید تا از موفقیت طولانی مدت این روش اطمینان حاصل کنید. این کار به این علت انجام می شود که قرار دادن بالون داخل معده به کاهش وزن کمک می کند. کاهش وزن می تواند خطر ابتلا به مشکلات بالقوه جدی مرتبط با وزن را کاهش دهد، مانند:

 • بیماری رفلاکس معده به مری
 • بیماری قلبی یا سکته مغزی
 • فشار خون بالا
 • دیابت نوع 2

—————————————————————————————————–

فوق تخصص بالون معده در اصفهان

غذا و فعالیت می تواند باعث چاقی و اضافه وزن شود. افراد زمانی که کالری بیشتری نسبت به کالری مصرفی از طریق فعالیت می خورند، وزن اضافه می کنند. محیط ، دنیای اطراف ما بر توانایی ما برای حفظ وزن سالم تأثیر می گذارد.ژنتیک،شرایط بهداشتی و داروها. استرس، عوامل عاطفی و خواب ضعیف هم از عوامل دیگر اضافه وزن می باشد. متخصص کولونوسکوپی در اصفهان

بالون داخل معده ممکن است یک گزینه برای شما باشد اگر : شاخص توده بدنی (BMI) شما بین 30 تا 40 است شما مایل به تغییر شیوه زندگی سالم، پیگیری منظم پزشکی و شرکت در رفتار درمانی هستید قبلاً هیچ عمل جراحی معده یا مری نداشته اید بالون های داخل معده برای همه افرادی که اضافه وزن دارند انتخاب مناسبی نیست. یک فرآیند غربالگری به پزشک شما کمک می کند تا ببیند آیا این روش ممکن است برای شما مفید باشد یا خیر. یکی از بهترین متخصص بالون معده دراصفهان ، دکتر مهدی احمدیان است.

—————————————————————————————————–

بهترین مرکز برای بالون لاغری معده

بهترین دکتر بالن لاغری معده

بهترین دکتر بالن لاغری معده

بالون معده ،یک بالون صاف نرم وصاف و بادوام است. که از لاستیک سیلیکونی ساخته شده است و به گونه ای طراحی شده که در داخل معده قرار می گیرد تا ظرفیت آن کاهش یابد و به شماکمک می کند تا با مصرف غذای کمتری احساس سیری کنید. بالون تخلیه شده توسط پزشک با استفاده از آندوسکوپ (لوله نازک و انعطاف پذیر) از طریق دهان و به معده وارد می شود. بهترین دکتر بالن لاغری معده

سپس بالون با محلول نمکی (آب شور) پر می شود تا فضای معده را اشغال کند و فضای کمتری برای مقدار زیادی غذا و نوشیدنی باقی بگذارد. ایده این است که به شما کمک کند بعد از خوردن وعده های غذایی کوچکتر سریعتر احساس سیری کنید و این احساس سیری را برای مدت طولانی تری حفظ کنید تا بین وعده های غذایی کمتر گرسنه شوید. بهترین مرکز برای بالون لاغری معده در اصفهان خیابان طیب – جنب پمپ بنزین – طبقه دوم داروخانه شبانه روزی دکتر تاجی می باشد.

—————————————————————————————————–

بالون معده و تاثیرات آن بر لاغری

بیش از 4/1 میلیون فرد بالغ در سراسر جهان دارای اضافه وزن یا چاق هستند که این افراد اغلب دچار مشکلات و عوارض چاقی از جمله دیابت و فشار خون بالا و بیماری‌های قلبی و مغزی می‌شوند. و کاهش وزن متوسط 5 تا 10 درصد اغلب کافی است تا از این عوارض جلوگیری شود. اما متاسفانه در دسترس بودن درمان‌های موثر و بدون ضرر جهت کاهش وزن محدود می‌باشد. بالون داخل معده یک روش بسیار سالم و بدون ضرر می‌باشد. پیشگیری و درمان سرطان معده در اصفهان

یک روش موقت جهت کاهش وزن است و بر این اساس است که توپ خالی را به وسیله آندوسکوپ وارد معده می‌کنند و با مایع و هوا پر می‌کنند که این قسمت اعظم حجم معده را اشغال کرده و باعث احساس سیری  و کاهش وزن می‌گردد. مکانیسم کاهش وزن بالون بوسیله احساس سیری است چون باعث می‌شود حجم زیادی از معده را اشغال کند. مکانیسم دیگر بالون که باعث کاهش وزن می‌گردد از طریق تاثیر بر روی تخلیه معده و باعث تاخیر در تخلیه معده نیز می‌گردد.

در هر روش کاهش وزن اعم از بالون و یا جراحی، تغییر سبک زندگی از طریق رعایت کردن رژیم غذایی و اصول اساسی در حین داشتن بالون و پس از آن می‌باشد. در این عمل پزشک متخصص بدون ایجاد هیچ شکاف و یا جراحی، به کمک یک دستگاه آندوسکوپ جراحی را انجام می­‌دهد. برای گرفتن بهترین مشاوره به دکتر مهدی احمدیان مراجعه کنید که بهترین دکتر بالن لاغری معده می باشد.

—————————————————————————————————–

چگونگی کار کارگذاشتن بالن

بهترین دکتر بالن لاغری معده | آندوسکوپ لوله‌ه­ای باریک و منعطف است که یک لامپ و دوربین هم به سر آن متصل می­‌باشد. عمل به این صورت است که در ابتدا به فرد یک آرامبخش یا داروی بیهوشی ضعیفی می­‌دهند. سپس دستگاه آندوسکوپ بالون مورد نظر که یک کیسه شبیه به بادکنکی سیلیکونی هست، را از طریق دهان و مری وارد معده ی شخص می‌­کند. باد کیسه پیش از ورود به معده خالی شده است.

بعد از رسیدن آندوسکوپ به معده، جراح متخصص لاغری، بالون موجود در معده را توسط یک محلول به نام محلول استریل سالینی، پر می‌­کند؛ تا بالن به میزان حجم مورد نظر برسد. این عمل در عین اینکه کمی ناخوشایند می‌­باشد، اما در اکثر مواقع بدون درد است. مدت زمان عمل حدود ۱۵ دقیقه است. همچنین فرد نیاز به بستری ندارد و همان روز عمل می‌­تواند به خانه بازگردد. دکتر مهدی احمدیان متخصص داخلی و فوق تخصص گوارش در اصفهان ، کبد و آندوسکوپی دارای بورد فوق تخصصی میباشد.

—————————————————————————————————–

موارد استفاده از بالون معده ( بهترین دکتر بالن لاغری معده )

بهترین دکتر بالن لاغری معده

بهترین دکتر بالن لاغری معده

اولین و اصولی‌ترین روش جهت کاهش وزن رعایت رژیم غذایی است. همه بیمارانی که می‌خواهند از روش‌های کاهش وزن سود ببرند باید پایبند به رژیم غذایی سالم، ورزش، خواب کافی باشند و انگیزه جهت کاهش وزن را داشته باشند.

 • بیمارانی که دارای BMI بین 27 تا 34 باشند.

 این افراد نتوانسته‌اند با رژیم های غذایی و ورزش وزن خود را کاهش دهند ،کاندید جهت گذاشتن بالون داخل معده هستند چون این افراد کاندید جهت جراحی‌های لاغری نیستند.

 • بیمارانی که دارای BMI بیش از 40 باشند این‌ها کاندید عمل لاغری هستند. اما در مواردی که جراحی جهت بیمار مخاطره آمیز باشد و یا بیمار تمایل به انجام عمل جراحی نداشته باشند بالون داخل معده گذاشته می‌شود.
 • بیمارانی که دارای BMI بالای 50 باشند در این بیماران ممکن است عوارض عمل جراحی از جمله عوارض بیهوشی و عوارض جراحی مخاطره آمیز باشد. در این موارد بالون داخل معده به عنوان یک روش موقت جهت کاهش وزن است و سپس عمل جراحی انجام می‌گردد.

—————————————————————————————————–

بالن معده برای چه کسانی مناسب است ؟

در مجموع میتوان گفت بالون داخل معده جهت افرادی استفاده می‌شود که کاندید عمل جراحی نیستند. بالون داخل معده یک روش بسیار موثر و بدون خطر جهت کاهش وزن در این افراد هست.که با مراجعه به بهترین متخصص بالون لاغری معده ،دکتر مهدی احمدیان اطمینان خاطر داشته باشید. چون رژیم درمانی تنها روش موثری جهت کاهش وزن در این موارد نمی‌باشد.

—————————————————————————————————–

تفاوت بالون مایع و بالون هوا

بالون هوا و بالون مایع هر دو با اشغال کردن بخش زیادی از معده سبب کاهش اشتها می­‌شوند. اما می­‌توان علائم اولیه­ مانند تهوع و درد کمتری را در شخصی که از بالون هوا استفاده کرده است، مشاهده کرد. اما این امکان بیشتر وجود دارد که کسانی که از بالون مایع استفاده می­‌کنند کاهش وزن بیشتری را تجربه کنند. به این دلیل که مایع درون بالون سبب می‌شود بالون سنگین‌­تر باشد و احساس اشتها در فرد بیشتر کاهش یابد و در نتیجه میزان کاهش وزن افزایش یابد. بهترین دکتر بالن لاغری معده

—————————————————————————————————–

موارد منع مطلق بالون داخل معده

بیمارانی که تمایل به گذاشتن بالون معده دارند باید از نظر موارد گذاشتن بالون معده غربالگری شوند. یعنی  باید یک شرح حال دقیق از نظر بیماری‌ های گوارشی و معاینه کامل صورت گیرد تا هم از عوارض بعدی جلوگیری شود و هم رضایت بیشتری از بالون بدست آید. در مواردی برای افراد منع گذاشتن بالون وجود دارد که میتوان به چند مورد زیر اشاره کرد.

⛔سابقه عمل جراحی قبلی روی معده

⛔سابقه بیماری‌های انعقادی

⛔وجود ضایعه خونریزی دهنده در دستگاه گوارش فوقانی

⛔حاملگی و یا تمایل به بارداری

⛔اعتیاد به الکل و یا داروهای دیگر

⛔بیماری شدید کبدی

⛔موارد منع انجام اندوسکوپی

—————————————————————————————————–

موارد منع نسبی ( بهترین دکتر بالن لاغری معده )

 • سابقه عمل جراحی شکمی
 • فتق هیاتال بزرگ
 •  سابقه بیماری‌های التهابی روده
 •  مصرف مزمن داروهای ضد التهابی، غیر استروئید (مثل بروفن، ژلوفن، دیکلوفناک و غیره)
 •  بیماری‌های روانپزشکی کنترل نشده

—————————————————————————————————–

تاثیرات بالون داخل معده

بهترین دکتر بالن لاغری معده

بهترین دکتر بالن لاغری معده

کاهش وزن : بالون معده قادر است کاهش وزن 6 تا 15 درصد از کل بدن را باعث شود. درجه کاهش وزن به نوع بالون مورد استفاده نیز بستگی دارد که در بالون‌هایی که با مایع پر می‌شود کاهش وزن بیشتری نسبت به بالون‌هایی که فقط با هوا پر می‌شود، وجود دارد.

کاهش وزن پایدار : اگرچه بالون گذاری یک روش سالم و بی ضرر و موثر جهت کاهش وزن است. اما ممکن است پس از برداشتن بالون دوباره افزایش  وزن برگردد. ولی در بسیاری موارد دیده شده که بعد از برداشتن بالون کاهش وزن و یا تثبیت وزن در افراد همچنان ادامه پیدا میکند.

در یک مطالعه تعداد 500 بیمار که تحت بالون گذاری به مدت 8 ماه قرار گرفتند نصف بیماران دچار کاهش وزن 20 درصد  پس از یک سال از برداشتن بالون شدند.  تنها یک چهارم بیماران این کاهش وزن را به مدت 5 سال نگهداشتند یعنی حتی کاهش وزن پس از برداشتن بالون معده ادامه داشت و پس از 10 سال تفاوتی بین بالون گذاری و تغییر سبک زندگی وجود نداشت. بنابراین بیماران پس از برداشن بالون به درمان های پس از برداشتن بالون نیاز دارند.

بهبود شاخص‌های متابولیک : بالون داخل معده نشان میدهد که این عمل ممکن است باعث بهبود پارامترهای متابولیک از جمله کبد چرب، دیابت، فشارخون و درد مفاصل بهبود تخمدان پلی کیستیک، برگشت باروری و غیره شود.

—————————————————————————————————–

بالون معده برای چه افرادی مناسب است؟

بالون معده برای هر فرد چاقی توصیه نمیشود. باید فرد شرایطی داشته باشد که پزشک این روش را پیشنهاد دهد.به طور کلی رعایت رژیم غذایی و ورزش و فعالیت منظم بهترین روش کاهش وزن است اما در مواقعی که این روشها پاسخگو نباشد. یکی از راههایی که پزشک معالج پیشنهاد میدهد گذاشتن بالون در معده است. بهترین دکتر بالن لاغری معده

معمولا افرادی که دارای چاقی متوسط و خفیف هستند یعنی شاخص توده ی بدنی آنها بالای 27 است و رژیم غذایی و ورزش در لاغر شدن آنها تاثیری نداشته میتوانند با نظر پزشک متخصص از بالون معده استفاده کنند. همچنین افراد با چاقی شدید که شاخص توده بدنی آنها 35 است و نمیتوانند عملهای جراحی سنگین انجام دهند از این روش برای لاغر شدن استفاده میکنند. برای مشاوره بالون معده به مطب دکتر مهدی احمدیان یکی از بهترین دکتر های بالون معده و درمان بیماری های کبد در اصفهان مراجعه کنید.

—————————————————————————————————–

عوارض جانبی بالون گذاری ( بهترین دکتر بالن لاغری معده )

خطر های بالون معده شامل موارد زیر می‌شوند که در ادامه هر کدام شرح داده شده اند:

 • عوارض جانبی شایع
 • عوارض جانبی شدید و جدی
 • عوارض مربوط به حرکت بالون
 • عوارض مربوط به کارگذاری بالون
 • پانکراتیت
 • مرگ و میر

—————————————————————————————————–

دیگر عوارض جانبی شایع

بهترین دکتر بالن لاغری معده

در ابتدای کار گذاشتن بالون داخل معده بالغ بر 91 درصد بیماران ممکن است دچار مشکلات گوارشی از قبیل تهوع، استفراغ، درد معده، رفلاکس اسید و سوء هاضمه و یبوست شوند. که این‌ها به خاطر تطابق معده با بالون است که برای کنترل علایم فوق مقداری دارو استفاده می شود. بیماران یک مهارکننده اسید معده مانند پنتوپرازول را معمولا چند روز قبل از کار گذاری بالون استفاده می‌کنند و یک داروی ضد استفراغ مانند اندانسترون در یک دوره 3 تا 5 روزه استفاده می‌کنند و یک مسکن درد مانند هیوسین که در طول هفته اول بالون گذاری استفاده می‌شود.

اگر علایم شدید و پایدار بود ممکن است برداشتن بالون لازم باشدُ اما در تعداد بسیار کمی حدود 4 تا 7 درصد این علایم بیش از یک هفته ادامه می‌یابد و حتی تعداد بسیار کمتری حدود کمتر از 3 درصد نیاز به برداشتن بالون می‌شود. برای کنترل این عوارض بهتر است از یک دکتر مجرب و با تجربه مشاوره بگیرید. دکتر مهدی احمدیان

—————————————————————————————————–

عوارض مربوط به حرکت بالون ( بهترین دکتر بالن لاغری معده )

این عوارض ممکن است به علت حرکت بالون، پارگی مری یا معده و زخم شدن معده باشد. بهترین دکتر بالن لاغری معده

حرکت بالون : اگر بالون بیش از 8 ماه در معده باقی بماند ممکن است پاره شود و به سمت روده حرکت کند. اکثرا بالون‌های پاره شده خود به خود دفع می شود.  اما ممکن است باعث انسداد روده شود. بنابراین بیماران جهت زمان دقیق درآوردن بالون باید تحت نظر باشند. اکثرا بالون‌ ها با ماده آبی رنگی (متیلن بلو) پر شده است. بالون اگر پاره شود این مایع در ادرار ظاهر می‌شود که باید سریعا جهت در آوردن اقدام شود. متخصص روده در اصفهان

—————————————————————————————————–

مشکلات بعد از گذاشتن بالون

 • ناراحتی های  معده، حالت تهوع و استفراغ

بعد از اینکه بالون در معده جایگزاری شودممکن است فرد دچار ناراحتی معده شود.در هفته اول معمولا فرد دچار تهوع و استفراغ میشود و این به خاطر اینست که معده به آن عادت نداشته است.برای رفع این حالت پزشک داروهایی جهت رفع تهوع تجویز میکند.

 • کاهش حجم مدفوع یا دفعات دفع مدفوع

این مسئله پدیده‌ای رایج و معمولاً مرتبط با کاهش میزان غذا است. فعالیت طبیعی روده می‌تواند بین سه بار در روز تا سه بار در هفته باشد.درصورت ابتلا به یبوست مصرف مایعات و غذاهای فیبردار همانند سبزیجات، میوه‌، جو دوسر، برنج قهوه‌ای و غلات سبوس‌دار را افزایش دهید.

 • سوزش سر دل و رفلاکس اسید

سوزش سر دل و رفلاکس اسید در بیماران بالون معده امری شایع است و برخی از غذاها ازجمله قهوه، الکل، غذاهای تند و چرب می‌توانند آن را تشدید سازند.
شیر و محصولات لبنی کم‌چرب ممکن است به بهبود رفلاکس اسید کمک کنند. علاوه‌براین، از درازکشیدن پس از مصرف غذا خودداری کنید. درصورت لزوم، پزشک برای کنترل این عارضه دارو تجویز می‌کند.

 • بادگلو و بوی بد همراه با آن

بهترین دکتر بالن لاغری معده | باقی‌ ماندن غذا در اطراف پوشش بالون ممکن است منجر به بادگلو یا بوی بد ناشی از آن شود. غذای خود را خوب بجوید و سعی کنید تحرک داشته باشید؛ زیرا این کار از گیرکردن غذا در اطراف بالون جلوگیری می‌کند. جهت شست‌وشوی بالون، ۳۰ دقیقه بعد از غذا یک جرعه آب بنوشید.

 • احساس نفخ

احساس نفخ ناشی از بالون امری رایج است و ممکن است تا ۶ ماه به طول بیانجامد؛ هرچند این عارضه موقتی است و با مصرف دارو قابل تسکین است.

 • درد

هر چند این مورد نادر است ولی ممکن است حین وارد کردن بالون داخل معده قسمتی از مری یا معده سوراخ شود که در این صورت فرد احساس درد و ناراحتی خواهد کرد.

—————————————————————————————————–

پانکراتیت حاد ( التهاب لوزالمعده )

این بیماری می‌تواند اتساع معده و فشار به لوز المعده و یا انسداد دئودنوم باشد. گرچه با هر نوع بالونی ممکن است اتفاق بیفتد اما با بالون نوع مایع امکان وقوع آن بیشتر است.

—————————————————————————————————–

درمان‌های اضافی پس از برداشتن بالون معده

دوباره برگشتن وزن یکی از مشکلات درمان چاقی از جمله بالون داخل معده است. با ادامه دادن رژیم و ورزش 50 درصد کاهش وزن که در طی درمان بالون بدست آمده است حداقل در طول یکسال بدست می‌آید. همچنین با ورزش می‌توان این درصد را تا حدود زیادی کاهش داد. درمان‌های اضافه تر نیز شامل دارو درمانی، بالون گذاری مجدد و درمان‌های جراحی است که کارگزاری مجدد بالون می‌تواند یک ماه بعد از درآوردن بالون انجام شود. مشاهده دیگر خدمات ما

—————————————————————————————————–

هزینه بالون معده ( بهترین دکتر بالن لاغری معده )

عوامل مختلفی در میزان هزینه ی بالون معده موثرند.یکی از مهمترین آنها روشی است که برای کار گذاشتن بالون انجام میشود. از دیگر عوامل موثر در هزینه ی بالون مرکزی است که این عمل در آن انجام میشود. البته هزینه ی گذاشتن بالون هر چه قدر زیاد باشد نسبت به تاثیری که برای بیمار دارد ارزش دارد. در واقع میتوان گفت که این عمل نه تنها هزینه ی اضافی نیست. بلکه با توجه به تاثیر در سلامتی و تندرستی فرد نوعی سرمایه گذاری به حساب می آید. دکتر مهدی احمدیان یکی از بهترین دکترهای بالون لاغری معده در اصفهان هستند.

—————————————————————————————————–

 چگونگی تطابق بدن با سیستم بالون

مطالعات متعدد نشان داده‌اند که 80 تا 90 درصد کاهش وزن در طی 3 تا 4 ماه اول بالون گذاری اتفاق می‌افتد . پس از این مدت معده با بالون تطابق پیدا می‌کند و اثر محدود کنندگی بالون کم می‌شود.

نکته ی مهم این است که باید بالون گذاری تحت نظر متخصص تغذیه از یک رژیم و ورزش با برنامه ی صحیح انجام شود. این رژیم و ورزش را پس از برداشتن بالون ادامه داد و در واقع مدت بالون گذاری تمرینی جهت ادامه رژیم و ورزش است.

2 دیدگاه در “بهترین دکتر بالون لاغری معده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *