خدمات ما

متخصص روده در اصفهان

متخصص روده در اصفهان

متخصص روده در اصفهان : روده ها لوله ای طولانی و پیوسته هستند که از معده به مقعد می روند. بیشتر جذب مواد مغذی و آب در روده اتفاق می افتد. روده ها شامل روده کوچک، روده بزرگ و راست روده است. روده کوچک (روده باریک) حدود 20 فوت طول و حدود یک اینچ قطر دارد. وظیفه آن جذب بیشتر مواد مغذی از آنچه می خوریم و می نوشیم است. بافت مخملی روده کوچک را می پوشاند که به دوازدهه، ژژونوم و ایلئوم تقسیم می شود. دکتر مهدی احمدیان از بهترین متخصصان روده دراصفهان هستند.

————————————————————————————————————————————————-

درمان سرطان روده کوچک

 

از اسفنکتر پیلور تا دریچه ایلئوسکال امتداد دارد و در آنجا به روده بزرگ تخلیه می شود. روده کوچک فرآیند هضم را به پایان می رساند، مواد مغذی را جذب می کند و باقی مانده را به روده بزرگ می رساند. کبد، کیسه صفرا و پانکراس اندام های کمکی دستگاه گوارش هستند که ارتباط نزدیکی با روده کوچک دارند. روده کوچک به دوازدهه، ژژونوم و ایلئوم تقسیم می شود.

روده کوچک از ساختار کلی دستگاه گوارش پیروی می کند به این صورت که دیواره دارای مخاطی با اپیتلیوم ستونی ساده، زیر مخاطی، ماهیچه صاف با لایه های طولی دایره ای و بیرونی داخلی و سروزی است. بهترین متخصص روده در اصفهان : سطح جذبی روده کوچک توسط plicae circulares، villi و microvilli افزایش می یابد. سلول های برون ریز در مخاط روده کوچک مخاط، پپتیداز، سوکراز، مالتاز، لاکتاز، لیپاز و انتروکیناز ترشح می کنند. سلول های غدد درون ریز کوله سیستوکینین و سکرتین ترشح می کنند.

مهمترین عامل برای تنظیم ترشحات در روده کوچک وجود کیم است. این تا حد زیادی یک عمل رفلکس موضعی در پاسخ به تحریک شیمیایی و مکانیکی از کیم و در پاسخ به اتساع دیواره روده است. این یک عمل بازتابی مستقیم است، بنابراین هر چه مقدار کیم بیشتر باشد، ترشح بیشتر است.

————————————————————————————————————————————————-

درمان سرطان روده بزرگ 

از نظر قطر بزرگتر از روده کوچک است. از محل اتصال ایلئوسکال، جایی که ایلئوم وارد روده بزرگ می شود، شروع می شود و به مقعد ختم می شود. روده بزرگ از کولون، رکتوم و کانال مقعدی تشکیل شده است. دیواره روده بزرگ دارای همان نوع بافتی است که در سایر قسمت های دستگاه گوارش یافت می شود، اما برخی ویژگی های متمایز وجود دارد. مخاط دارای تعداد زیادی سلول جامی است اما پرز ندارد.

لایه عضلانی طولی، اگرچه وجود دارد، ناقص است. عضله طولی به سه نوار مجزا به نام teniae coli محدود شده است که در تمام طول روده بزرگ قرار دارند. انقباض Teniae coli به دیوار فشار وارد می کند و مجموعه ای از کیسه ها به نام haustra در امتداد روده بزرگ ایجاد می کند. زائده های Epiploic، قطعاتی از بافت همبند پر از چربی، به سطح بیرونی روده بزرگ متصل می شوند.

————————————————————————————————————————————————-

سندروم روده تحریک پذیر

سندرم روده تحریک پذیر (IBS) گروهی از علائم است که با هم بروز می کند، از جمله درد مکرر در شکم و تغییرات در حرکات روده شما، که ممکن است اسهال، یبوست یا هر دو باشد. با IBS، شما این علائم را بدون هیچ نشانه قابل مشاهده ای از آسیب یا بیماری در دستگاه گوارش خود دارید. سندرم روده تحریک پذیر (معمولا به عنوان IBS شناخته می شود) نامی است. که به اختلالات گوارشی که باعث درد شکم، نفخ، اجابت مزاج نامنظم و غیره می شود، داده می شود و در واقع یکی از شایع ترین مشکلات گوارشی است. زنان کمی بیشتر از مردان تحت تأثیر این مشکل قرار دارند. بهترین دکتر گوارش در اصفهان

————————————————————————————————————————————————-

عمل جراحی سرطان روده

ممکن است جراحی برای برداشتن سرطان از روده انجام شود. همچنین ممکن است لازم باشد بخشی یا تمام روده اطراف سرطان برداشته شود.

برای کمک به بهبودی، ممکن است به کولوستومی یا ایلئوستومی نیاز داشته باشید که ممکن است موقت یا دائمی باشد.

از طریق جراحی و بهبودی توسط دکتر مهدی احمدیان حمایت خواهید شد.

  • رادیوتراپی

رادیوتراپی از پیرتو برای از بین بردن سلول های سرطانی استفاده می کند. دستگاهی برای هدف قرار دادن پرتوهای تشعشع به طور مستقیم به تومورها استفاده می شود.

ممکن است برای سرطان روده رادیوتراپی داشته باشید اگر:شما سرطان در رکتوم خود دارید.سرطان به سایر قسمت های بدن شما گسترش یافته است.

————————————————————————————————————————–

شیمی درمانی برای سرطان روده بزرگ

شیمی درمانی از داروهای ضد سرطان (سیتوتوکسیک) برای از بین بردن سلول های سرطانی استفاده می کند. این داروها در سراسر بدن در جریان خون گردش می کنند. این صفحه درباره شیمی درمانی سرطان روده بزرگ (کولون) است که به قسمت دیگری از بدن سرایت نکرده است. ممکن است قبل یا بعد از جراحی سرطان روده بزرگ شیمی درمانی داشته باشید. داروهای شیمی درمانی رایج برای سرطان روده که قبل یا بعد از جراحی استفاده می شوند فلوراوراسیل، کپسیتابین و اگزالیپلاتین هستند.

متخصص روده در اصفهان | شما احتمالاً پس از جراحی سرطان روده بزرگ شیمی درمانی خواهید کرد اگر موارد زیر را داشته باشید: سرطان مرحله 2 و سرطان شما دارای ویژگی هایی است که خطر بازگشت آن را افزایش می دهد. مرحله 3 سرطان  این برای کاهش شانس بازگشت سرطان است و به آن شیمی درمانی کمکی می گویند. اگر سرطان روده بزرگ مرحله 1 دارید، معمولاً نیازی به شیمی درمانی ندارید. بهترین دکتر بالن لاغری معده

شیمی درمانی نیز گاهی قبل از جراحی برای سرطان روده بزرگ انجام می شود و به آن درمان نئواد جوانت می گویند. بیماران مبتلا به تومورهای بزرگ در سی تی اسکن ممکن است از شیمی درمانی برای کوچک کردن سرطان قبل از جراحی سود ببرند. همچنین اگر سرطان روده شما به قسمت دیگری از بدن شما سرایت کرده باشد (سرطان پیشرفته روده) ممکن است شیمی درمانی انجام دهید. متخصص روده در اصفهان

——————————————————————————————————————-

تشخیص و درمان سرطان روده

غربالگری سرطان روده بزرگ :پزشکان آزمایش‌های غربالگری خاصی را برای افراد سالم بدون علامت یا علامت توصیه می‌کنند تا به دنبال علائم سرطان روده بزرگ یا پولیپ‌های غیرسرطانی روده بزرگ باشند. یافتن سرطان روده بزرگ در مراحل اولیه، بیشترین شانس را برای درمان فراهم می کند. نشان داده شده است که غربالگری خطر مرگ ناشی از سرطان روده بزرگ را کاهش می دهد.

پزشکان به طور کلی توصیه می کنند که افراد با خطر متوسط ​​سرطان روده بزرگ غربالگری را در حدود سن 45 سالگی آغاز کنند. اما افرادی که در معرض خطر بیشتر هستند، مانند کسانی که سابقه خانوادگی سرطان روده بزرگ یا میراث آفریقایی و آمریکایی دارند، باید زودتر غربالگری را در نظر بگیرند. چندین گزینه غربالگری وجود دارد – هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. در مورد گزینه های خود با پزشک خود صحبت کنید و با هم می توانید تصمیم بگیرید که کدام آزمایش برای شما مناسب است.

اگر از کولونوسکوپی برای غربالگری استفاده شود، می‌توان پولیپ‌ها را قبل از تبدیل شدن به سرطان در حین عمل برداشت. برای تشخیص سرطان روده پیشنهاد می شود به یکی از بهترین متخصصان روده در اصفهان مراجعه کنید. دکتر مهدی احمدیان دانش بالا و تخصص کافی در این زمینه دارند و یکی از بهترین متخصص های کبد در اصفهان نیز هستند.

——————————————————————————————————————-

تشخیص و درمان سرطان روده بزرگ

اگر علائم و نشانه های شما نشان می دهد که ممکن است سرطان روده بزرگ داشته باشید، پزشک ممکن است یک یا چند آزمایش و روش را توصیه کند. از جمله: استفاده از یک اسکوپ برای بررسی داخل روده بزرگ ( دکتر کولونوسکوپی در اصفهان ). کولونوسکوپی از یک لوله بلند، انعطاف پذیر و باریک متصل به دوربین فیلمبرداری و مانیتور برای مشاهده کل روده بزرگ و راست روده استفاده می کند. اگر هر ناحیه مشکوکی پیدا شد، پزشک می‌تواند ابزارهای جراحی را از لوله عبور دهد تا نمونه‌های بافت (بیوپسی) را برای تجزیه و تحلیل و برداشتن پولیپ‌ها بگیرد.

  • آزمایشات خون هیچ آزمایش خونی نمی تواند به شما بگوید که آیا سرطان روده بزرگ دارید یا خیر. اما پزشک ممکن است خون شما را برای سرنخ هایی در مورد سلامت کلی شما، مانند آزمایش های عملکرد کلیه و کبد، آزمایش کند. پزشک متخصص شما همچنین ممکن است خون شما را برای یک ماده شیمیایی که گاهی توسط سرطان های روده بزرگ تولید می شود (آنتی ژن کارسینومبریونیک یا CEA) آزمایش کند. با ردیابی در طول زمان، سطح CEA در خون شما ممکن است به پزشک کمک کند پیش آگهی شما و اینکه آیا سرطان شما به درمان پاسخ می دهد یا خیر.

——————————————————————————————————–

مراحل سرطان روده بزرگ

اگر سرطان روده بزرگ در شما تشخیص داده شده است، پزشک ممکن است آزمایشاتی را برای تعیین میزان (مرحله) سرطان شما توصیه کند. مرحله بندی به تعیین اینکه کدام درمان برای شما مناسب است کمک می کند. تست های مرحله بندی ممکن است شامل روش های تصویر برداری مانند سی تی اسکن شکم، لگن و قفسه سینه باشد. که این خدمات را دکتر مهدی احمدیان انجام می دهند. در بسیاری از موارد، مرحله سرطان ممکن است تا پس از جراحی سرطان روده بزرگ به طور کامل مشخص نشود. پیشگیری و تشخیص سرطان معده

مراحل سرطان روده بزرگ با اعداد رومی از 0 تا IV نشان داده می شود. و پایین ترین مراحل نشان دهنده سرطان است که محدود به پوشش داخلی روده بزرگ است.

———————————————————————————————————————————————–

بهترین متخصص درمان سرطان روده

اینکه کدام درمان‌ها بیشتر به شما کمک می‌کنند به وضعیت خاص شما بستگی دارد، از جمله محل سرطان، مرحله آن و سایر نگرانی‌های سلامتی شما. درمان سرطان روده بزرگ معمولاً شامل جراحی برای برداشتن سرطان است. برای درمان سرطان روده باید به یکی از بهترین متخصصان روده اصفهان مراجعه کرد. پیشنهاد ما دکتر مهدی احمدیان است. درمان های دیگری مانند پرتودرمانی و شیمی درمانی نیز ممکن است توصیه شود. جراحی برای سرطان کولون در مراحل اولیه اگر سرطان روده بزرگ شما بسیار کوچک است، پزشک ممکن است یک روش کم تهاجمی را برای جراحی توصیه کند، مشاهده دیگر خدمات ما

  • برداشتن پولیپ 

برداشتن پولیپ در طول کولونوسکوپی (پلی پکتومی). اگر سرطان شما کوچک، موضعی، کاملاً در یک پولیپ و در مراحل بسیار اولیه باشد، ممکن است پزشک شما بتواند آن را در طی کولونوسکوپی به طور کامل حذف کند. رزکسیون آندوسکوپی مخاط. پولیپ‌های بزرگ‌ تر ممکن است در طی کولونوسکوپی با استفاده از ابزارهای ویژه برای برداشتن پولیپ و مقدار کمی از پوشش داخلی روده بزرگ در روشی به نام برداشتن مخاط آندوسکوپی برداشته شوند. متخصص روده در اصفهان

  • جراحی لاپاراسکوپی

جراحی لاپاراسکوپی پولیپ هایی که در طول کولونوسکوپی قابل برداشتن نیستند ممکن است با استفاده از جراحی لاپاراسکوپی برداشته شوند. در این روش، جراح شما این عمل را از طریق چندین برش کوچک در دیواره شکم انجام می‌دهد و ابزاری را با دوربین‌های متصل قرار می‌دهد که روده بزرگ شما را روی یک مانیتور ویدیویی نمایش می‌دهند. جراح همچنین ممکن است از غدد لنفاوی ناحیه ای که سرطان در آن قرار دارد نمونه برداری کند.

——————————————————————————————————————————–

درمان سرطان روده در اصفهان

درمان سرطان روده در اصفهان | درمانی که برای سرطان روده خواهید داشت به مواردی از جمله اندازه سرطان،اگر سرطان در روده بزرگ یا رکتوم یا هر دو باشد،اگر به سایر نقاط بدن شما سرایت کرده باشداگر سرطان تغییرات ژنتیکی خاصی داشته باشد وسن و سلامت عمومی شما بستگی داردممکن است ترکیبی از درمان ها از جمله جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی و داروهای هدفمند به شما پیشنهاد شود.

تیم درمانی متخصص شما:درمان ها، فواید و عوارض جانبی را توضیح دهیدبرای ایجاد یک برنامه درمانی که برای شما بهترین است، با شما همکاری کندبه شما کمک می کند تا عوارض جانبی درمان را مدیریت کنیداگر سوال یا نگرانی دارید، می توانید با بهترین متخصص روده در اصفهان درارتباط باشد. دکتر مهدی احمدیان با دانش بالا و تخصص کافی بیماری شما را بهبود می بخشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *